Neumětely

Na webových stránkách se pracuje!!!

Oprava střechy obecního úřadu

Vzhledem ke stavu střešní krytiny jsme byli nuceni přistoupit k její výměně.

Vážení občané. Nemohli jste si nevšimnout stavebních prací, které probíhají v rámci Opravy střechy budovy č.p. 43, Obecního úřadu v Neumětelích.

Tyto stavební úpravy jsme byli schopni realizovat pouze na základě podpory Středočeského kraje z programu FROM.

podpora

Přestože budova obecního úřadu vypadá na prvý pohled zachovale, skrývá hrozbu svému okolí.
Tou je střešní krytina. Původní krovy jsou zachovalé, totéž platí o podlaze půdy. Svody byly porušeny. Z poškozených okapů voda zatékala rovnou pod základy budovy. Hlavním problémem však byly betonové tašky. Při kontrole půdy jsme zjistili (povrch podlahy je pokryt drolky z vnitřních částí tašek), že docházelo k drolení jejich zámků, které držely tašky na latích. Hrozilo, že může dojít k nekontrolovanému sesunu střešní krytiny. Sklon střechy je navíc situován z jedné strany do obytné zahrady sousedů, a z druhé ke vchodu do obecního úřadu. Navíc bylo zjištěno, že dochází i k rozpadu hřebenáčů, čímž začalo zatékat na půdu a podlahu začala napadat hniloba.
Budova obecního úřadu je v majetku obce, a my máme povinnost se o ni starat. O zmiňovaném problému jsme do poslední chvíle nevěděli, takže ani s opravou nebylo počítáno v rozpočtu.
Jelikož nás čekala poměrně vysoká úhrada naší spoluúčasti za splaškovou kanalizaci, požádali jsme o podporu Středočeský kraj. Popdpora nám byla přidělena, a my mohli zahezpečit majetek obce a nepřímo ochránit zdraví našich občanů při příchodu na OÚ.
Datum vložení: 15. 12. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 12. 2016 0:00
Autor: Luděk Kuniak

dnes, čtvrtek 19. 5. 2022