Neumětely

Na webových stránkách se pracuje!!!

Uklidmecesko - úklid obce Neumětely

Některé při úklidu bordelu druhých neopustila nálada

Tato akce byla uskutečněna v rámci projektu Ukliďme Česko.

viz. https://www.uklidmecesko.cz/

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Patronát nad touto akcí si vzal pan Horký.

Akce proběhla v plánovaném termínu a dovolte, abych zde zveřejnil děkovný e-mail pana Horkého (fotografie jsou uveřejněny ve složce Fotogalerie 2014+), cituji:

Dobrý den / Ahoj,

Předem Vám všem chci moc poděkovat za Vaší účast a hlavně nasazení při této dobrovolnické akci. Moc mě potěšilo, že taková věc není lidem lhostejná a najde se spousta lidí, kteří jsou ochotni věnovat svůj osobní čas na dobrou věc.

Velký dík patří panu Kačírkovi za přistavení kontejneru v sobotu dopoledne, v místech na Housině byly černé pytle trochu zbytečné, resp. malé a nedostačující.

Dále patří velké díky za více jak stoprocentní nasazení rodině Mottlových, kteří si vzali za své celou cestu Housinou až na cíp Neumětely/Bykoš/Lážovice, kde je Hranice katastru obce.

Alča Špačková s Péťou Bartákovou si “smlsly” na cestě  k Libomyšli, kde toho taky nebylo málo… DÍKY.

Kačka Achberger s rodinou obětovala taky nemálo svého osobního volna na úklid kusu cesty pod Housinou a cesty k Lážovicím. Taky toho nebylo málo  po škarpách. DÍKY

Děkuji za účast paní Malinské, která taky velkým dílem přispěla k tomuto úklidu.

Veliké díky všem. Vím, že se zúčastnilo více lidí, každý mě nekontaktoval, tudíž píšu jen lidem, kteří mě přes víkend kontaktovali ohledně nějakých informací a na které jsem získal kontakt.

Hlavně jsem rád, že se lidi sešli a akce byla úspěšná.

V příloze zasílám pár fotek toho, co se sebralo, uklidilo. Bylo by super, kdyby to takto uklizené vydrželo a příští akce by byla už méně náročná na objem tohoto bordelu.

Mám v plánu zopakovat akci v celorepublikovém termínu někdy v březnu příštího roku. Pokud budeme už po “Covidovém mejdanu”, dalo by se to spojit třeba i s nějakou “afterparty” třeba na zahrádce v knajpě, kde bychom si mohli namísto tohoto trochu neosobního poděkování třeba trochu osobněji popovídat, popít na zdraví a akci ukončit trochu oficiálně.

Děkuji naposledy a budu se těšit napřesrok naviděnou na další úklidové akci

Michal Horký

Datum vložení: 19. 4. 2021 13:42
Datum poslední aktualizace: 8. 6. 2021 11:07